STIILID

 

LAPSED 1

Vanus: 6-9 aastased

Aeg: E  ja K kell 16:00

Kestvus: 1h

Treener/õpetaja: Miia-Liisa Musting

Lisatrenn: Akro/Cheer iga R kell 16:00 (1h)

Miia kirjeldab oma trenni järgmiselt: “Trennides saab palju nalja, kuid kindlasti ei jää olemata raske töö ja higi – nii me arenemegi! Minu trennides saavad lapsed endale enesekindluse, ägeda karakteri, mida laval teistega jagada, mõnusa seltskonna, kellega kõike läbi elada ja muidugi hea baasi, mida tantsijal vaja läheb. Trennid on lõbusad, mängulised ja arendavad.”

NOORED 2

Vanus: 12-14 aastased

Aeg: T, N ja P kell 16:00

Kestus: 1h

Treener/õpetaja: Liisel Palm

Lisatrenn: Tantsutehnika iga R kell 17:00 (1,5h); Akro/Cheer iga R kell 16:00 (1h)

Liisel kirjeldab oma trenni järgmiselt: “Oma trennis soovin Sulle pakkuda kaasahaaravat tantsu ja tehnikaga täidetud trenni, millest ei puudu ka korrektsus ja tähelepanelikkus. Annan endast kõik, et tuleksid trenni rõõmsameelsena ja õppimistuhinaga ning lahkuksid veelgi parema tuju ja täienenud teadmistepagasiga. Minu eesmärk on pidevalt arendada nii ennast ja kui ka aidata teha seda sama ka teistel. Annan endast parima, et tantsupisik Sul ei kaoks. Vastupidi, soovin seda veelgi suuremaks muuta.”

 

ESINDUSGRUPP – DANCE REPUBLIC DANCE TEAM //

15+ aastased

Esindusgrupi tunniplaani uuri 555 66 063 või info@republic.ee

Treenerid/õpetajad: Alissa Montes, Reane Evert + külalisõpetajad

Eesmärk: Esindustiim on loodud edasijõudnud noortele ja täiskasvanud tantsijatele, kelle soov on end näidata ka suurtel lavadel. Trennides on peamine rõhk koreograafia omandamisel, füüsilisel ettevalmistuel ja esinemisteks ning võistlusteks ettevalmistumisel.

 Mõned märksõnad, mis iseloomustavad seda gruppi:

– mõnus ja toetav seltskond

– sõbralikud ja professionaalsed treenerid

– tugev grupivaim

– kõrge motivatsioon ja tahe edasi pürgida

– igakuised esinemised

– arenemine nii tehniliselt kui ka emotsionaalselt

Sina oled see, keda otsime kui Sa oled vähemalt 15. aastane neiu või täiskasvanu ja Sul on suur soov kuuluda teineteist toetavate liikmetega gruppi, areneda, nautida tantsurõõmu ja loomulikult esindada nii tantsukooli sisestel kui ka väljaspool erinevatel üritustel, videovõtetel ja võistlustel. 

 

Lisainfo:

Show tantsus toimuvad trennid kinnitatud õppekava järgi, astmete kaupa.

Õppekava nimetus: Tants ja Loovus.

Õppekava eesmärgid:

– pakkuda laiapõhjalist ettevalmistust tantsukunsti vallas;

– tutvustada ja omandada põhiteadmisi erinevates tantsustiilides; 

– luua eeldused loomeprotsessis osalemiseks;

– luua valmidus töötamaks nii individuaalselt, paaris kui grupina;

– luua eeldused tantsija tervist puudutavate teadmiste omandamiseks.

Õppekava ühendab endas nii tantsukunsti kui -spordi arendamiseks vajalikke tegevusi ning eesmärke.

Õppetöö toimub hooajapõhiselt septembrist kuni juuni lõpuni. Vaheajad ühtivad haridus- ja teadusministri määrusega määratud koolivaheaegadega.

 

 

Vanus: 3-5 aastased

Aeg: L kell 11:00 

Kestus: 40-60min

Treener/õpetaja: Alissa Montes

Eesmärk: Mudilaste tunnis pakume lastele arenemisvõimalust tantsides, venitades, loovmänge mängides ja sotsialiseerudes. Trennis õpitakse päris tantsukoreograafiaid, balleti aluseid, akrobaatilisi elemente ja kõike seda läbi mängu!

Õppeprogrammi juht:  Alissa Montes

 

 

Vanus: 8+ aastased

Aeg: R kell 16.00

Kestus: 1h

Treener/õpetajad: Miia-Liisa Musting, Alissa Montes

Eesmärk: Pöörame palju tähelepanu keha tugevdamisele ja meeskonnatöö tähtsusele, õpime nii individuaal- kui ka paariselemente ja grupi tõsteid.

 

Tunni sisu sõltub treenijate vanusest ja ettevalmistustasemest. 

 

FunkFusion on meie tantsukooli originaalstiil ning ka üks populaarseim trenn, mis on 2011. aastal välja töötatud Alissa Montese poolt. Sellel on hetkel kaks suunda – koreograafia (FunkFusion Choreo + Mix) ja tantsuline fitness (FunkFusion DanceFit) need kaks suunda eristuvad tasemete poolest. Selle stiili eripära tuleneb sellest, et nendele trennidele on omane kõrge naiselik energia, sära ja sukeldumine tantsumaailma erinevatesse stiilidesse. FunkFusion koreograafia on väga mitmekülgne, muusika kaasahaarav ja seltskond väga inspireeriv ja toetav. 

 

Tasemed:

Algajad – FunkFusion Mix

Kesktase – FunkFusion DanceFit

Edasijõudnud – FunkFusion Choreo

 

Treenerid/õpetajad: Alissa Montes ja Reane Evert 

 

 

 

Alissa kirjeldab oma trenni järgmiselt: “Oma tundides pean tähtsaks atmosfääri. FunkFusion trennides on see lõbus, arendav, huvitav ja väljakutset pakkuv keskkond.

FunkFusion Choreo ja Mix tundides põhi koostisaine on huvitavate koreograafiate õppimine, millele lisan tsipa toetavaid nõuandeid ja kirsiks tordil on naljakad reklaamipausid elust enesest.”

Alissa omab ka tantsuspetsialisti kuuenda taseme kutset ning on cheerleadingus – performance cheer suunal koolitatud sporditreener.

 

 

 

 

Reane kirjeldab ennast ja oma trenni järgmiselt: “Olen kohusetundlik ja asjalik särapall. Minu trennidest leiab alati naeru, positiivsust, motiveerivaid sõnu ja võimalust areneda. 

Tants on minu jaoks viis, mis annab võimaluse end väljendada, tunda enesekindlalt ja särada. Oma õpilastele soovin samuti läbi oma koreograafiate anda edasi positiivseid emotsioone, enesekindlust ja võimalust nautida hetkes olemist. 

Minu tantsutee algas ilmselt hetkel, kui üldse käima hakkasin. Kuna ka mu ema on tantsija ja treener, siis on tants see miski, mis on minuga terve elu kaasas käinud ja oli ainult loogiline valik ema tantsukingadesse hüpata. Minu üks suurimatest saavutustest siiani on olnud tantsimine tantsukooli esindustiimis. Seda just, kuna see oli aeg, mil tantsides tundsin end kui superstaar ning kust sain alati positiivseid emotsioone. Samuti oli alati kuhu edasi areneda ja võimalus proovida uusi asju, kuna ei olnud kuiva tatsumist, vaid iga päev, iga esinemine oli erinev ja järgmine linnuke saavutuste nimekirjas. Treeneri ameti leidsin ennekõike meie tantsukooli supernaise Alissa utsitamisel. Tema julgustavate sõnade ja motiveerimise tõttu olen arenenud ja avastanud, kui lahe on olla mitte ainult tantsija vaid ka treener. Ta on olnud eeskujuks ja mentoriks igal sammul. 

Minu eesmärk on pakkuda kõigile oma õpilastele trenni ning atmosfääri, kus saab end tunda vabalt, nautida ja mitte mõelda sellele, mis teised arvavad. Trenn ja tants peaks olema soov ja nauding mitte tüütu kohustus.”

 

Trennide toimumisaegu vaata tunniplaanist!

 

Vanus: 12+

Aeg: T ja N kell 17:00

Kestus: 1h

Treener/õpetaja: Marily Pern

Eesmärk: Nautida tantsu läbi jazz-liikumise. Tunnis tegeletakse palju jazz-tehnika omandamisega (pöörded, hüpped, tantsulised elemendid) ning selle sidumisega tantsu. Õpitakse koreograafiad, arendatakse painduvust, improvisatsiooni oskust ning õpitakse ka ise tantsu looma nii kui grupis kui individuaalselt.

Marily kirjeldab oma stiili järgmiselt: “Enamasti keskendume tunnis Lyrical Jazzi liikumise omandamisele, mis on minu silmis peale balletti järgmisel kohal oma graatsilisuse, ilu ja kerguse poolest. Sellele omane liikumine on väga õrn, pehme ja emotsionaalne, mis pakub eriti noortele tüdrukutele palju avastamisrõõmu enda keha sisse vaatamiseks ja teekonnal naiseks kujunemisel. Selle stiili juurde kuulub palju balletitehnilisi elemente, mis on väljakutseid pakkuvad ning samas ka hüppeliselt edasi arendavad, kui nende õppimine on järjepidev. Jazz stiilil on palju erinevaid tahkusid ja nende kõigi tulemusel sirgub ilus ja tehniliselt tugev tantsija, kelle tehniline baas ja kehatunnetus tulevad kasuks kõigi teiste stiilide õppimisel!”

 

Vanus: 16+

Aeg: P kell 12:00

Kestus: 1,5h

Treener/õpetaja: Marily Pern

Lisatrenn: Tantsutehnika iga R kell 17:00 (1,5h)

Eesmärk: Õpime oma keha paremini tunnetama ning teeme seda läbi tantsulise liikumise. Trennis õpitakse mõnusaid koreograafiaid, tegeletakse põrandatehnikaga ning katsetatakse improvisatsiooniga. Muidugi ei puudu trennist ka üks mõnus set erinevatest keha üldfüüsist parandavatest harjutustest!

ContempJazz Movement stiil sobib suurepäraselt nii contemporary kui jazztantsu stiili armastajatele.

 

Vanus: 10+ aastased

Aeg: E kell 17:00

Kestus: 1h

Treener/õpetaja: Kelly Kasjanenko

Eesmärk: Trennis õpitakse ja lihvitakse basic-liikumist ning omandatakse hip hopi baastehnikat ning neid toetavaid koreograafiaid. 

Hip Hop trenn sobib nii noortele kui ka täiskasvanutele tantsuhuvilistele.

 

 

Vanus: 15+

Aeg: T kell 19:00

Kestus: 1h

Treener/õpetaja: Reane Evert

Eesmärk: Tunnis õpitavad koreograafiad on loodud rõhutamaks naiselikkust ja tõstmaks iga naise enesekindlust oma kehas ja tantsuoskuses.

Mõnusalt naiselik, elegantne ja vabastav tund kontsadel tantsunautlejatele, kuhu on oodatud nii algajad kui ka edasijõudnud!

 

Vanus: 15+

Aeg: T ja N kell 20:00

Kestus: 1,5h

Treener/õpetaja: Valeria Ovtšarenko

Frame Up Strip on Tallinnas ainulaadne tantsutund. Sellele eraldiseisvale stiilile andis tohutu panuse Venemaa tantsijanna Anastasia Yurasova, sest just tema tantsu eksperimendid strip plastika vallas viisid välja Frame Up stiili loomiseni.

Frame up on tänasel päeval väga populaarne nii selle sünnimaal Venemaal kui ka mujal eri riikides. Mitmesugustel meistrivõistlustel on just kõrgete kontsadega tüdrukute tiimid need, kes sooritavad keerulisi akrobaatilisi elemente ning võidavad ikka ja jälle auhindu, jättes tahaplaanile ka kõige võimsamad hiphop grupid. Isegi populaarse laulja Maruvi lavashow on lavastatud täielikult Frame Up stiilis.

 

 

Antud stiili nimes kasutatakse mõningatel juhtudel ka sõna strip, mis vihjab stiili omapärale – kaunid kehakumerused, rõhutatud seksuaalsus ja plastilisus. Frame Up on aga palju enamat kui lihtsalt ilusad seksikad liigutused ning ühendab endas ka rohkelt tehnikat, musikaalsust, ebatavalist liikumist ja kujundeid.

 

Frame Up Strip nõuab spetsiaalseid kõrgete kontsade ja kõrge platvormiga kingi. Need mitte ainult ei lisa stiilile teatud esteetikat, vaid on ka asendamatuks abiliseks keeruliste akrobaatiliste elementide sooritamisel, mis on tihti laenatud teistest stiilidest, kuid kohandatud esinemiseks just platvormkingades. Enamik neist sooritatakse maas, st põrandal. Peab aga välja tooma, et platvorkingades tantsimine on palju lihtsam, kui see esmapilgul tunduda võib. 

 

Stiili tunnusteks võib lugeda nii tehnikat, musikaalsust kui ka dünaamilisust. Frame Up võib olla nii kiire kui aeglane, seksikas või agressiivne, kuid samas ka sensuaalne ja õrn.

 

Kui arvad, et see stiil on uskumatult raske, siis anna meile võimalus kinnitada Sulle vastupidist. Lubame, et pädev õpetaja, lahti seletatud liikumise kirjeldus ning natuke harjutamist muudab kõik lihtsaks ja nauditavaks. Tule ja proovi midagi uut!

 

 

Vanus: 13+

Aeg: E ja K kell 18:00

Kestus: 1h

Treener/õpetaja: Katya Makarova 

Eesmärk: Õppida oma keha tunnetust, esile tuua iga tantsija ilu ja graatsiat ning läbi selle leida endas veel rohkem enesekindlust.

 

TREENERID

Marily Pern on sihikindel, töökas ja pühendunud tantsija ja tantsuõpetaja. Tema tantsutee algas juba 10 aastat tagasi ja sai alguse hip hopi trenniga. Sealt edasi liikus ta edasi juba oma tänase stiili juurde, milleks on jazz. Tantsuõpetaja teekonda alustas Marily juba päris noorelt, olles alustades ise vaid 15. aastane. Ta on tänaseks kokku puutunud tantsijatega vanuses 3-40 aastat ning naudib õpetamist rohkem kui kunagi varem. Tema jaoks on õpilaste juures kõige olulisem armastus tantsu vastu ja sära silmades, mis on näha esimesest hetkest, mil tantsija saali astub. See motiveerib ja innustab teda edasi õpetama ja rõõm selle vastu on aina kasvav. 

Oma tantsuteekonna jooksul on Marily esinenud ja võistelnud nii Eestis kui välismaal ja saavutanud poodiumikohti nii grupi arvestuses kui ka soolo ja trio kavu tantsides. Enda arendamiseks on ta osalenud ka nii eesti kui välismaa tantsijate workshopidel.

Marily on läbinud ETHL koolituse “Tantsuõpetaja baaskursus” ning omab ka Tantsuspetsialist, tase 5 kutset.

 

Miia-Liisa Musting on särasilmne ja positiivsust õhkav tantsija ja tantsuõpetaja. Sellel hooajal on täitub tema 11. aasta tantsumaastikul. Miia alustas tantsutreeninguid juba lasteaias võistlustantsuga, kust edasi jõudis ta bailatino trenni ja viimased 5 aastat on tema põhistiilideks olnud showtants ja cheerleading, mis on Miiale kõige südamelähedasemad ja panevad silma särama.

Showtants meeldib Miiale sellepärast, et selle abil saab kombineerida palju erinevaid stiile üheks ja kasutada peaaegu igal pool ja igas olukorras. Cheerleading annab talle aga alati mõnusa adrenaliinilaksu, sest visked, tiimitöö ja hetk mil ta flyerina õhus on tekitavad temas kirjeldamatut tunnet.

Esinemispagas on Miial ka üsna suur, kuid nagu ta ise ütleb, siis piire sellel pole. Miia on tantsijana särav ja sihikindel ning sama võib ka öelda tema kui treeneri kohta. Tema trennid on alati üles ehitatud nii, et lastel ei hakkaks igav, kuid et igast trennist oleks õpilastel midagi koju kaasa võtta. 

 

“Olen olnud juba 20 aastat erinevate tantsustiilide edukas ja tunnustatud treener.

Nende aastate jooksul olen õpetanud tuhandeid eri vanuses õpilasi. Samuti olen lugematuid kordi osalenud nii ise juhendajana, lavastajana, tantsijana ja koreograafina kui ka oma õpilastega erinevatel võistlustel, konkurssidel, teleprojektides, teleülekannetes jne.

Trennis soovin pakkuda õpilastele rõõmu enda võimete avastamisest. See siiras üllatus nende liikumiste õnnestumise üle  ja nende aitamine edusammude saavutamisel on mu jaoks parim hingetoit ja rõõmu allikas. Tants ja selle õpetamine on mu suurim kirg – usun tugevalt seda, et kõige parem trenn on selline kus tahaksid ka ise õpilane olla. Tulen alati vaatamata kõigele oma trennidesse hea tujuga, ning lõpetan trenni heade soovidega ja naeratus näol.

Tantsukunst ja suund kasvab ja areneb maailmas igapäevaga ja nii ka mina soovin alati astuda oma sammud selle arengu suunas, hoides elevana tähtsaks ja armsaks saanud minu jaoks üldisi eetilisi väärtusi.”

Alissa arendab end pidevalt erinevatel eriala,psüholoogilistel ja ka muudel koolitustel.
Alissa omab  tantsuspetsialisti kuuenda taseme kutset ning on cheerleadingus – performance cheer suunal diplomeeritud sporditreener. 

Reane kirjeldab ennast ja oma trenni järgmiselt: “Olen kohusetundlik ja asjalik särapall. Minu trennidest leiab alati naeru, positiivsust, motiveerivaid sõnu ja võimalust areneda. 

Tants on minu jaoks viis, mis annab võimaluse end väljendada, tunda enesekindlalt ja särada. Oma õpilastele soovin samuti läbi oma koreograafiate anda edasi positiivseid emotsioone, enesekindlust ja võimalust nautida hetkes olemist. 

Minu tantsutee algas ilmselt hetkel, kui üldse käima hakkasin. Kuna ka mu ema on tantsija ja treener, siis on tants see miski, mis on minuga terve elu kaasas käinud ja oli ainult loogiline valik ema tantsukingadesse hüpata. Minu üks suurimatest saavutustest siiani on olnud tantsimine tantsukooli esindustiimis. Seda just, kuna see oli aeg, mil tantsides tundsin end kui superstaar ning kust sain alati positiivseid emotsioone. Samuti oli alati kuhu edasi areneda ja võimalus proovida uusi asju, kuna ei olnud kuiva tatsumist, vaid iga päev, iga esinemine oli erinev ja järgmine linnuke saavutuste nimekirjas. Treeneri ameti leidsin ennekõike meie tantsukooli supernaise Alissa utsitamisel. Tema julgustavate sõnade ja motiveerimise tõttu olen arenenud ja avastanud, kui lahe on olla mitte ainult tantsija vaid ka treener. Ta on olnud eeskujuks ja mentoriks igal sammul. 

Minu eesmärk on pakkuda kõigile oma õpilastele trenni ning atmosfääri, kus saab end tunda vabalt, nautida ja mitte mõelda sellele, mis teised arvavad. Trenn ja tants peaks olema soov ja nauding mitte tüütu kohustus.”

 

“Olen sõbralik ja rõõmsameelne. Soovin Sulle pakkuda  kaasahaaravat tantsu ja tehnikaga täidetud trenni, samas ei puudu neist ka korrektsus ja tähelepanelikkus. Annan endast kõik, et tuleksid trenni rõõmsameelsena ja õppimistuhinaga ning lahkuksid veelgi parema tuju ja täienenud teadmistepagasiga. 

Minu eesmärk on pidevalt arendada ennast ja aidata seda teha ka teistel. Annan endast parima, et tantsupisik Sul ei kaoks. Vastupidi, soovin seda veelgi suuremaks muuta.”

Kelly on andkeas noor tantsuõpetaja, kellel on vaatamata oma eale  juba mitu aastat õpetamis kogemust. Ta on olnud hiphop noorte ja täiskasvanute õpetaja Saaremaal Semiir tantsukoolis ning alates 2021 aasta sügiselt õpetab Hiphop kutstsi ja liikumist ka Tallinnas. 

Kelly peab väga oluliseks ka enda arengut ning pidevalt käib end täiendamas nii välismaal kui ka meil Eestis teiste tantsuõpetajate käe all. 

Tema kogeograafiad on lugematuid kordi saavutanud poodiumi kohti nii Eestis kui ka piiri taga.

Kelly jaoks on oluline lihtsus ja autentsus. Tema trennides on rõhk kvaliteetsel liikumisel. Dance Republic hiphop trennides keskendutakse basic liikumise arendamisele ja väga tugeva fundamendi loomisele.


 

Katya Makarova aka Barracuda on Valgevenest pärit tantsija, õpetaja ja koreograaf. Tema tantsutee algas juba lapsepõlves ja on praeguseks kestnud 12 aastat, millest 9 aastat just Vogue stiilis. Treeneri ja õpetaja rollis on ta arenenud ja oma stiilis viljelenud juba 7 aastat. Ta peab workshopidel osalemist üheks väga oluliseks osaks arengu ja kasvamise juures ning tema arvel on juba rohkem kui 200 osalemist erinevates töötubades erinevates stiilides nagu hip-hop, house, vogue, waacking, popping, locking, krump, dancehall, twerk, footwork, jazz-funk, contemporary ja experimental. 

Mainimist väärib ka see, et lisaks workshopidel osalemisele peab ta tähtsaks ka regulaarsete treeningute külastamist, mida harrastab ka ise iganädalaselt hip-hopi ja house stiili näol. Ta on edukalt osalenud ka mitmetel võistlustel nii Valgevenes, Leedus, Venemaal, Eestis, Rootsis, Saksamaal kui ka Soomes.

 

Valeria on oma tantsuteekonna jooksul tegelenud 8 aastat iluvõimlemisega ning 14 aastat võistlustantsuga. Just viimases on ta olnud ka Eesti meister võistlustantsus 2016. aastal ning Läti meister võistlustantsus 2019. aastal. Samuti on ta saavutanud 15. koha ka EM-il. Ta on lõpetanud ka 3 aastase TLÜ BFM koreograafia õppekava ning viimase 4 aastat jooksul hakkas Valeria huvi tundma ning end arendama ka kaasaegsete stiilide vastu nagu contemporary, hiphop, heels ja Frame Up. 

 

Valeria räägib enda kohta nii:

“Parim trenn pakub väljakutseid (nii füüsilisi kui ka vaimseid), sunnib kaasa mõtlema ning jääb kauaks meelde nii emotsioonide, õhkkonna, uue huvitava informatsiooni kui ka isiklike saavutuste tõttu. Mulle on tähtis arendada inimese tehnikat selles stiilis, mida ma õpetan. Vaatamata sellele ei muutu minu trennid igavaks rutiiniks. Minu peamiseks eesmärgiks on panna inimest armastama tantsukunsti ning seeläbi aidata tal avastada end läbi tantsu.

Minu jaoks on tants kõige tähtsam osa mu elust ja nagu on Mait Agu omal ajal öelnud: “Tants on emotsioonide väljendus”. Ma tantsin, et elada läbi nii õnnelikke kui ka raskeid eluperioode.”